Руско вече Гимназије "Бора Станковић"

У среду 06.06.2015. од 17h у Нишком културном центру (НКЦ) одржан је концерт састављен из два дела. Први део је био посвећен испраћају зиме и дочеку дуго очекиваног пролећа где је била приказана прекрасна руска народна традиција "Масленица". Други део био јепосвећен великом празнику, дану победе над фашизмом.

Носиоци програма били су ученици Гимназије "Бора Станковић" из Ниша од првог до четвртог разреда. Заједно са њима у програму су учествовали и ђаци Основне школе "Мирослав Антић". Цео програм и организацију концерта осмислила је проф. руског језика  Наталија Јовановић. Као гост програма наступио је и хор Основне школе "Стојан Живковић Столе" из Трњана. Концерту су присуствовали чланови друштва српско-руског пријатељства и гости из руског хуманитарног центра за ванредне ситуације.