Нишки сајам књига и графике

Од 23. до 30. новембра трајао је 52. сајам књига и графике у Нишу. Било је јако лепо посетити га, ако не због куповине, онда барем као бунт против данашњег затупљивања путем телевизијских медија. Овом догађају је присуствовало 70 излагача и од њихових књига могло се наћи понешто занимљиво за сва интересовања и узрасте. Ја сам, лично, тражила џепне књиге које увек могу носити са собом, али пажњу су ми привлачили и велики, украшени комплети изврсних писаца; Иве Андрића, Достојевског... Прилично људи је посетило сајам, свако је тражио нешто за себе или себи блиску особу.

Међу разним жанровима књига, крими романима и кратким љубавним причама, нашле су се и лектире од којих су неке завршиле у нашој библиотеци. Наиме, ученици наше школе успели су да скупе довољно новца за 24 лектире које су сада доступне у школској библиотеци. За ово је заслужна и библиотекарка Весна која је искористила прилику да купи књиге са попустом и тиме обогати библиотеку за још 24 лектире које ће свима нама бити од користи.

Аутор: Катарина Младеновић, II-2