По први пут на републичком такмичењу из социологије

SociologijaНаша школа је по први пут имала свог представника на петом Републичком такмичењу из социологије у организацији Српског социлошког друштва које је одржано на Филозофском факултету у Новом Саду 9.4.2016. године. Сваке године даје се једна уопштена тема у оквиру које средњошколци из целе земље могу да пишу теоријски или истраживачки рад. Ове године тема је била „Град као огледало друштвених различитости“. Представник наше школе била је Ива Петровић IV5 која је на Региналном такмичењу освојила друго место са радом „Град и поткултура скинхеда“. Њен ментор била је професорка Катарина Лазаревић Брдар. Победник овогодишњег такмичења од једанаест пласираних је Бранислав Мушкатировић из Гимназије у Обреновцу са радом „Град у дискурсу Веберове социологије“.

Иако нисмо освојили ниједно од прва три проглашена места, сам пласман из првог покушаја на републичко такмичење је велики успех и драгоцено искуство које ће користити наставнику ментору у раду са будућим ученицима, кандидатима за ово такмичење.

Зато завршавамо ову вест следећим позивом за ученике наше школе: ако сте радознали, критичког духа и волите да промишљате и истражујте друштвене појаве, планирајте да се новембра ове године пријавите за учешће на шесто такмичење из социлогије.