"Велики рат" у нашој школи

Ђаци су широм Србије неидењем у школу обележили 11. новембар, Дан примирја у Првом светском рату, али су Борани, као и увек, отишли корак даље од осталих. Дан уочи овог државног празника, чланови историјске секције наше гимназије су у сарадњи са својим колегама из новинарске секције направили приредбу у свечаној сали, чији је главни део био квиз о Првом светском рату.

Након што је наша новинарка Јелена Стојановић говорила о важности дана када је потписан престанак крвопролића које је кости преко 17 милиона људи разасуло широм Европе и света, почело је надметање 7 четворочланих екипа за прво место у квизу. Борба је била уједначена, па су се тек након постављања резервних питања издвојиле 4 екипе које су ушле у финале. Такмичари су наставили да показују своје знање историје, док су питања постајала све тежа.

На послетку, тријумфовала је екипа ,,Спрем'те се спрем'те“ састављена од другенаца, која је имала стопостотан учинак, давши тачне одговоре на сва питања. За петама им је била екипа ,,Бивство“, састављена од ученика трећег разреда, као и матуранти из екипе ,,Трамп“.

На крају, уз звуке ,,Марша на Дрину“ поздравили су се и разишли такмичари, као и ученици и прфесори из публике. Надамо се да је овај догађај унео још мало забаве и такмичарског духа у нашу школу, те да су гледаоци и учесници имали прилику да нешто науче о сукобу у коме се ломила судбина света.

Александар Тасић